Representantskapsmöte Reumatikerdistriktet Blekinge söndag den 20 mars 2016

Reumatikerdistriktet Blekinge har haft Representantskapsmöte (årsmöte) Bergslagskrogen i Ronneby

Buss med lift på, handikappbuss, utgick från orterna Sölvesborg, Olofström och Karlshamn. Karlskronas medlemmar åker i en egen buss. Från Resecentrum i Karlshamn avgick bussen ca 11.30. Betalades till föreningens bankgiro eller kontant samma dag till kassören. I avgiften ingick bussresor, förrätt, varmrätt, kaffe och liten chokladbit. Efter det så var det dags för musikunderhållningen av fantastiske Niklas Nyström. Därefter var det en kort paus och sedan årsmötesförhandlingar. Därefter var det kaffe och tårta. Hemfärd kl 17.30. Anmälan är bindande och sista datumet var 29 februari 2016. 

0 Kommentarer
50 000 starka skäl att bli medlem

Har du, eller någon du känner, reumatism? I så fall ska du absolut bli medlem i Reumatikerförbundet. Våra medlemmar berättar varför.

Bli medlem!

Ge en gåva som ger hopp

Varje bidrag, litet som stort, är lika välkommet. Och du kan vara säker på att pengarna gör nytta. Läs mer eller välj belopp eller valfri summa.